Hírek
2012. Április 10. 07:03, kedd |
Külföld
Forrás: OrientPress
Békét sürgetett XVI. Benedek
Húsvéti üzenetében békét hirdetett a Közel-Keleten és a világ válságövezeteiben a pápa.
XVI. Benedek a Szent Péter bazilika erkélyről 65 nyelven - köztük magyarul - tette közzé Krisztus feltámadásának örömhírét, majd húsvéti Urbi et Orbi áldását adta Róma városára és a világra.
Békét sürgetett a Közel-Keleten és a világ válságövezeteiben a pápa. XVI. Benedek a vatikáni Szent Péter téren az ünnepi szentmise után tartott húsvéti beszédében azt mondta: a feltámadott Krisztus ajándékozzon reményt a Közel-Keletnek, hogy a térség összes etnikai, kulturális és vallási csoportja együttműködjön a közös jóért és az emberi jogok tiszteletben tartásáért.
Békét és stabilitást szorgalmazott Maliban, illetve a véres terrorista támadásoktól szenvedő Nigériában, ahol egyben a vallásszabadság kiépítését is szorgalmazta. A katolikus egyházfő a Szent Péter bazilika erkélyről 65 nyelven - köztük magyarul - tette közzé Krisztus feltámadásának örömhírét, majd húsvéti Urbi et Orbi áldását adta Róma városára és a világra.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 16. 07:31, szerda | Külföld
Amerikai különmegbízott: Putyin tartós békét szeretne
Meggyőző volt a múlt heti találkozó Vlagyimir Putyin orosz államfővel, lehetőség látszik az orosz-amerikai kapcsolatok átformálására és az orosz elnök végül kimondta, hogy a tűzszüneten túl tartós békét szeretne
2025. Április 14. 07:46, hétfő | Külföld
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna ameri
Az amerikai védelmi miniszter szerint történelmi megállapodások születtek az Egyesült Államok és Panama között a Panama-csatorna amerikai használatáról és a kínai befolyás visszaszorításáról.
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.