Hírek
2012. Február 25. 07:03, szombat |
Belföld
Forrás: STOP / MTI
Hétfőig vallhatnak adót a vállalkozók

Jövő hétfőig nyújthatják be adóbevallásukat a vállalkozási tevékenységet folytató vagy az általános forgalmi adó körbe tartozó magánszemélyek - hívja fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) közleményében.
A vállalkozók és az áfa-fizetési kötelezettséget eredményező értékesítést végző magánszemélyek az 1153 számú nyomtatványon nyújthatják be személyi jövedelemadó bevallásukat az adóhatósághoz.
Szintén február 27-ig kell a 1143 számú nyomtatványon bevallást benyújtaniuk az eva-alanyok többségének: az egyéni vállalkozóknak és a bevételi nyilvántartást vezető betéti és közkereseti társaságoknak.
Az adóhatóság kiemeli, hogy az esetleges adókötelezettséget is 2012. február 27-ig kell megfizetni. A NAV arra kéri az adózókat, hogy amennyiben megtehetik, minél hamarabb adják be bevallásukat az adóhatósághoz, lehetőség szerint az Ügyfélkapun keresztül, elektronikus úton.
MTI / STOP
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 17. 07:42, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter: új repülésfejlesztési központot hoz létre Magyarországon a Gripeneket gyártó Saab-csoport
2025. Április 17. 07:40, csütörtök | Belföld
Mávinform: húsvétkor többletkapacitással működik a MÁV-csoport
A húsvéti ünnepek alatt jármű többletkapacitással működnek a MÁV-csoport szolgáltatásai mindenhol ahol szükséges - tájékoztatta a Mávinform szerdán az MTI-t.
2025. Április 17. 07:36, csütörtök | Belföld
Magyarországon vizsgálódik a LIBE küldöttség
Az uniós értékek helyzetével kapcsolatos témákat vizsgált az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) öttagú küldöttsége három napon át Budapesten.
2025. Április 16. 07:32, szerda | Belföld
Átadták az M44-es gyorsforgalmi út M5-ös autópálya és Szentkirály közötti szakaszát
Átadták az M44-es gyorsforgalmi útnak az M5-ös autópályát és Szentkirályt összekötő több mint 30 kilométer hosszú új szakaszát, amelynek köszönhetően Kecskeméttől immár Békéscsabáig kétszer kétsávon közlekedhetnek az autósok