Városlista
2025. április 14, hétfő - Tibor

Hírek

2011. Július 19. 14:25, kedd | Belföld
Forrás: OrientPress

Négymilliárdot kapnak a baromfitenyésztők

Négymilliárdot kapnak a baromfitenyésztők

A baromfiágazat állatjóléti támogatásainak feltételeiről szóló új jogszabály július 17-től hatályos. A rendeletmódosítás értelmében négymilliárd forintos forráshoz jutnak a tenyésztők.

Négymilliárd forintos nemzeti támogatáshoz jutnak a baromfitenyésztők 2011-ben. A július 17-től hatályos jogszabály értelmében negyedévente igényelhetőek támogatási kérelmek. A rendeletmódosítás hozzájárul az ágazat versenyképességének növekedéséhez, továbbá a tenyésztők kiszámíthatóbb jövedelemhez jutnak, míg a fogyasztók biztonságosabb termékeket vásárolhatnak. A 2013. december 31-ig fenntartható, az Európai Bizottság által jóváhagyott állatjóléti támogatás elősegíti az ágazat stabilizációját, emellett hozzájárul a vidéki munkahelyek megőrzéséhez.

A régi jogszabály értelmében a Belföldi Termékosztályozási Rendszer (BTO) számaival látták el a baromfiféléket. A BTO megszűnésével a rendszert más módon kellett kiváltani. A számmal ellátott támogatható baromfifélék meghatározását, a szárnyasokra vonatkozó pontos magyarázat váltja fel. A támogatott szárnyasok köre nem változik.

A támogatási kérelmet 2011. augusztus 31-ig kell benyújtani.

A jogszabály teljes szövege elérhető a kormány.hu oldalon.


OrientPress Hírügynökség

Címkék: támogatás

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 14. 07:48, hétfő | Belföld

Változékony idő várható a héten, de Húsvétvasárnap már ismét enyhe, napos, tavaszi időre kell készülni

A hét első felében még erősen felhős, borult lesz az ég, többfelé lehet eső, saras eső, majd csökken a csapadék esélye, melegedés kezdődik és a hét közepén akár 26-27 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban.

2025. Április 13. 11:10, vasárnap | Belföld

NAV: közeleg a gépjárműadó befizetésének határideje

Közeleg az április 15-i határidő, az autósok több mint fele már befizette a gépjárműadót, a 3,3 millió érintett közül 1,7 millióan - közölte az MTI-vel vasárnap a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

2025. Április 13. 10:38, vasárnap | Belföld

Bemutatták a MOHU új fesztiválautomatáját a budapesti Vivicittá futóversenyen

A MOHU bemutatta a vállalat új fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen - közölte a cég kommunikációjáért felelős ügynökség szombaton az MTI-vel.

2025. Április 12. 07:42, szombat | Belföld

Orbán Viktor miniszterelnök Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában

Orbán Viktor magyar miniszterelnök pénteken Recep Tayyip Erdogan török elnökkel folytatott kétoldalú tárgyalást a törökországi Antalyában - tájékoztatta az MTI-t a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály.