Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2025. Február 20. 08:00, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Orbán Balázs szerint Orbán Viktor előre megmondta

Fejvesztett kapkodás indult az európai vezetők között, pedig minden a forgatókönyv szerint alakul, csak nem az ő forgatókönyvük szerint, hanem Orbán Viktor forgatókönyve szerint

- mondta Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója a Facebook-oldalán közzétett videóban szerdán.

Orbán Balázs emlékeztetett, hogy a magyar miniszterelnök tavaly júliusban a békemisszió első ütemének lezárását követően jelentést küldött valamennyi európai államfőnek, ahol elmondta, hogy Donald Trump a megválasztását követően azonnal béketárgyalásokat fog kezdeményezni Amerika és Oroszország között. "Így is történt. És azt is elmondta, hogy ha az európaiak nem jönnek föl saját békestratégiával, akkor az oroszok és az amerikaiak a fejük fölött fognak megegyezni" - tette hozzá.

"Most pontról pontra ez történik. A brüsszeli vezetők mégis megdöbbentek és válságtanácskozást hívtak össze Párizsban. Nyáron mi is kaptunk hideget, meleget, voltunk Putyin-csicskák, minden, amit el lehet képzelni, és közben végig igazunk volt"
- idézte fel a miniszterelnök politikai igazgatója.

Scholz bukik, a müncheni biztonságpolitikai konferencia sírásba torkollik, Rutte forog, mint a szélkakas, Brüsszel kapitulál - fogalmazott Orbán Balázs.

Hozzáfűzte, hogy "Magyarország az egyetlen európai ország, amelynek végig következetes békepárti álláspontja volt, és ez nagy tiszteletet vált ki szerte a világban, és számos lehetőséget teremt Magyarország számára". Ezekkel a lehetőségekkel pedig mi, magyarok élni is fogunk - jelentette ki Orbán Balázs.

Fotó: MTIBodnár Boglárka

Címkék: orbán viktor, Ukrajna

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.